Żywienie proponowane przez nasz żłobek jest dostosowane do wieku i indywidualnych potrzeb dziecka. Jeśli Wasza pociecha musi przestrzegać odpowiedniej diety ze względów zdrowotnych, to jej posiłki będą do niej odpowiednio dostosowane. Ostatecznie to rodzic decyduje, co jego dziecko będzie spożywać. Należy jednak pamiętać, że w naszym żłobku nie podajemy maluszkom mleka. W przypadku niemowląt (dzieci w wieku poniżej jednego roku) przyjmujemy żywność w słoiczkach.

Posiłki dostarcza nam profesjonalna firma żywieniowa – Catering CAFE BAR z Katowic, która zajmuje się przygotowywaniem posiłków dla żłobków i przedszkoli. Firma ma bardzo szeroki zakres usług i wieloletnie doświadczenie związane z żywieniem dzieci. Poniżej znajduje się oferta cateringowa przygotowana przez Catering CAFE BAR dla naszego żłobka.

Obiad (zupa, II danie, kompot owocowy, deser) 7,00zł +8%Vat

Cennik:

Śniadanie, Obiad i Podwieczorek – 12 zł

W cenę wliczony jest dojazd do żłobka dwa razy w ciągu dnia (rano ze śniadaniem i w południe z obiadem).

Posiłki przygotowywane są w siedzibie Catering CAFE BAR, a następnie przewożone przystosowanymi do tego celu samochodami do naszego żłobka. Jedzenie dostarczane jest w gastronomicznych pojemnikach zbiorczych GN oraz w termosach.

Kilka słów o Catering CAFE BAR

Catering CAFE BAR to specjalistyczna firma żywienia zbiorowego, która oferuje catering dla szkół i przedszkoli. Obecnie współpracuje z kilkunastoma placówkami na terenie Katowic. Ich celem jest wspieranie prawidłowego żywienia dzieci. Według nich odpowiednia dieta należy do najważniejszych czynników wpływających korzystnie na stan zdrowia maluszków, ich zdolność uczenia się, aktywność ruchową i samopoczucie. Rosnącemu i rozwijającemu się organizmowi dziecka potrzeba odpowiedniej ilości składników odżywczych, dlatego też szczególną uwagę przykładają do prawidłowego układania jadłospisów i doboru produktów. Ich posiłki przygotowywane są w staranny sposób, tak by sprostać współczesnym wymaganiom dietetyki zgodnym z zasadami Instytutu Żywności i Żywienia. Przy żywieniu wszystkich grup dzieci i młodzieży mają stale na uwadze wyrabianie prawidłowych przyzwyczajeń żywieniowych. Catering CAFE BAR to profesjonalna firma z odpowiednimi kwalifikacjami i zapleczem do przygotowania dużych ilości posiłków. W zależności od indywidualnych ustaleń przygotowują wyżywienie całodzienne bądź same obiady.

W przypadku stwierdzenia u dziecka uczuleń ( alergii) lub innych problemów zdrowotnych prosimy rodziców o bezzwłoczne powiadomienie dyrekcji żłobka. Pozwoli to nam na indywidualne ułożenie diety dziecka.